dwk@dwk-poznan.pl ul. Garbary 56, 61-758 Poznań, PL

Wolontariat pracowniczy czyli mądre pomaganie w świecie biznesu

2023-10-24

W miniony wtorek tj. 24.10.2023 odbyło się kolejne spotkanie członków DWK. Tematem przewodnim był WOLONTARIAT PRACOWNICZY CZYLI MĄDRE POMAGANIE W ŚWIECIE BIZNESU.

O wolontariacie pracowniczym i jego korzyściach dla biznesu opowiadali Justyna Schaefer-Kurkowiak i Patryk Krawczyk ze Stowarzyszenie Centrum PISOP.
To bardzo ważne, że firmy chcą poszerzać swoją wiedzę w tej dziedzinie i rośnie ich świadomość w temacie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności.

Podczas spotkania odbył się również panel dyskusyjny dotyczący tego jak dobrze podejść do wprowadzania wolontariatu w organizacji. Dyskusję poprowadziła Karolina Barałkiewicz-Sokal - Vice Prezes Polsko-Niemieckiego Koła Gospodarczego w Poznaniu a udział w niej wzięli przedstawiciele Stowarzyszenie Centrum PISOP a także Danuta Pawlik - Schattdecor Group i Małgorzata Mielcarek ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych.

Wolontariat pracowniczy zyskuje na znaczeniu nie tylko ze względu na poszukiwanie przez biznes narzędzi zaangażowania społecznego i zmian, jakie przynosi nam raportowanie w duchu ESG. To także potrzeba, która przychodzi od samych pracowników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie Państwo na naszym profilu Linkedin: Linkedin - WOLONTARIAT PRACOWNICZY CZYLI MĄDRE POMAGANIE W ŚWIECIE BIZNESU