dwk@dwk-poznan.pl ul. Garbary 56, 61-758 Poznań, PL

Spotkanie w firmie Concordia Design i LAB150

2022-04-06
Za nami kolejne spotkanie Polsko-Niemieckiego Koła Gospodarczego w Poznaniu, realizowanego tym razem wspólnie z LAB150 i Concordia Design. Była to nie tylko kolejna okazja do budowania i wzmocnienia relacji biznesowych, ale także szansa na odkrycie nowych, inspirujących możliwości rozwojowych!
 
Katarzyna Nowotna pokazała nam wiele twarzy Concordia Design, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, dlaczego proces Design thinking jest skuteczną metodą projektowania usług oraz jak może wyglądać program talentowy z prawdziwego zdarzenia.
Dzięki Katarzynie Rząsie-Frońskiej oraz Agacie Brodzie dowiedzieliśmy się, dlaczego projektowanie uniwersalne i uwzględnianie różnorodnych potrzeb użytkowników jest nieuniknionym kierunkiem rozwoju firm, a empatia w biznesie może się opłacać.
Paweł Kołodziejski zdradził nam, jakie możliwości dotacyjne na projekty badawczo-rozwojowe szykowane są w nowej perspektywie unijnej, a także na co zwrócić uwagę, aby skutecznie ubiegać się o środki.
Maria Kurasz opowiedziała o działaniach Lab150 w obszarze projektowania produktu, inkubacji i rozwoju innowacji w firmach oraz o tym, w jaki sposób Design Sprint może wpłynąć na kreowanie innowacyjnych konceptów czy wprowadzanie nowych funkcjonalności.
Zwieńczając spotkanie, wspólnie z  Krzysztofem Pelińskim doświadczyliśmy przestrzeni prototypowni Lab150, odwiedziliśmy także przestrzeń badawczą i bibliotekę materiałów obejmującą kilkanaście tysięcy próbek.
 
Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania, która znajdziecie Państwo na naszym profilu na FB - (1) DWK - Polsko-Niemieckie Koło Gospodarcze – posty | Facebook.