dwk@dwk-poznan.pl ul. Garbary 56, 61-758 Poznań, PL

Spotkanie w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii

2021-11-04

W miniony czwartek tj. 04.11.2021 odbyło się kolejne spotkanie członków Polsko-Niemieckiego Koła Gospodarczego, które organizowaliśmy w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymisławicach.
Podczas spotkania mogliśmy wysłuchać niezwykle interesującego wystąpienia Pani Magdaleny Hilscher, Magdaleny Urbaniak i Pauliny Leszczyńskiej z Polskiej Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Panie przybliżyły uczestnikom między innymi temat możliwości pozyskiwania środków finansowych na rozwój zarówno technologiczny przedsiębiorstw jak i rozwój kompetencji pracowników zarówno jeśli chodzi o programy, które jeszcze trwają jak i te które wystartują w drugiej połowie 2022 roku. 
Podczas spotkania nie mogło zabraknąć specjalistów z Sieci Badawczej Łukasiewicz – PIAP. Pan Marcin Pilip podzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem w temacie wykorzystania pozyskanych środków na działalność przedsiębiorstw i zachęcał do nawiązania współpracy z instytutami i placówkami naukowymi w tym zakresie. Uczestnicy spotkania uzyskali cenne rady dotyczące zalet, które niesie za sobą współpraca z instytutami badawczymi. 
Na zakończenie spotkania Wicedyrektor Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej Pan Tomasz Mackiewicz oprowadził zaproszonych gości po Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii, które jest miejscem stworzonym do tego typu spotkań – spotkań mających na celu szerokorozumiany rozwój przedsiębiorstw i osób tam pracujących. 
Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie a organizatorowi w tym w szczególności Panu Tomaszowi Mackiewiczowi za doskonałe przygotowanie tego eventu.