dwk@dwk-poznan.pl ul. Garbary 56, 61-758 Poznań, PL

Spotkanie członków DWK i WKK na lotnisku ŁAWICA w Poznaniu

2019-02-26

Dnia 26.02.2019 na lotnisku Ławica w Poznaniu odbyło się drugie w tym roku spotkanie członków DWK oraz zaprzyjaźnionego z nami Stowarzyszenia WKK. Spotkanie miało szczególny charakter gdyż gości powitał sam Prezesa Zarządu Portu Pan Mariusz Wiatrowski. Wszyscy przeszliśmy na kontrolę bezpieczeństwa aby następnie przejechać autobusem do nowej strażnicy gdzie mieści się centrum zarządzania kryzysowego, a w której to odbyła się część merytoryczna spotkania. Mieliśmy okazję wysłuchać 4 bardzo ciekawych prelekcji wszystkie dość ściśle związane z tematem cyberprzestępczości i bezpieczeństwa danych.
Firma BROTHER Polska wprowadziła nas w kwestie bezpieczeństwa wydruków a co za tym idzie ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa – prelekcję przeprowadził przedstawiciel firmy BROTHER - Grzegorz Sroka.
Kwestie outsourcingu usług IT przybliżył nam Dyrektor Generalny firmy JTC Gracjan Sułkowski. Serię prelekcji zakończyła tematyka bardzo popularna w ostatnich miesiącach dotycząca ochrony danych osobowych (RODO) ale i nie tylko bo również ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa. Ten temat zaprezentował nam Krzysztof Kowal, Prezes Zarządu firmy RODO.PL Sp. z o.o.
Po części teoretycznej udaliśmy się do terminala gdzie czekał już na nas poczęstunek przygotowany przez restaurację FIGA. Spotkanie uwieńczyły rozmowy w kuluarach, które mamy nadzieje dla wielu z Państwa zaowocowały ciekawymi kontaktami i relacjami biznesowymi.
Ogromne podziękowania należą się Panu Bolesławowi Matylla (Kierownik Zespołu Teleinformatycznego Portu Lotniczego Ławica) za pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia a także za wykład na temat zagrożeń bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu DWK. Przesyłamy link do publikacji na Facebooku gdzie zamieściliśmy kilka zdjęć ze spotkania: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=328084437913107&id=170030657051820&notif_id=1551675583074772&notif_t=page_post_reaction .