dwk@dwk-poznan.pl ul. Garbary 56, 61-758 Poznań, PL

Muzeum Bambrów Poznańskich

2017-06-16

Drodzy Członkowie i Przyjaciele DWK
w dniu 11 kwietnia 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie DWK. Tym razem w Muzeum Bambrów Poznańskich, tj. w miejscu w którym przedziwny sposób splatają się historie Polski i Niemiec.

Gospodarzem spotkania był pan Ryszard Skibiński, który to wraz z panem Aleksandrem Kubel w przepiękny sposób opowiadali o historii Bambrów i wpływie pierwszych osadników z okolic Bambergu oraz ich potomków na historię Poznania.

W czasie zwiedzania towarzyszyły nam panie w tradycyjnych bamberskich strojach, co jeszcze bardziej podkreślało wyjątkowy charakter naszego spotkania. Przedmioty eksponowane w muzeum wzbudziły w wielu z nas wspomnienia z lat dzieciństwa, gdyż przecież te same przedmioty używały nasze mamy i babcie. Można powiedzieć, że była to trochę podróż w czasie, w świat naszego dzieciństwa i dobre nawiązanie do wspólnej polsko-niemieckiej historii Poznania.

Po zwiedzaniu udaliśmy się na tradycyjny bamberski posiłek czyli ślepe ryby, szare kluchy z kapustą, kompot z dyni i wiele innych smakołyków. W trakcie poczęstunku rozmawialiśmy na temat DWK, nowych możliwości oraz o planach na przyszłość.

Spotkanie było bardzo udane.
W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Wielkopolskiego Klubu Kapitału z Panem Prezesem Henrykiem Judkowiakem oraz pan Andrzej Łyko prezes Izby Eksporterów i Importerów w Poznaniu. Pan Andrzej Łyko wygłosił krótką prezentację na temat możliwości i korzyści, które to może przynieść przedsiębiorcom współpraca Izba Eksporterów i Importerów.

W nadchodzącym czasie nastąpi zintensyfikowanie kontaktów z WKK oraz z innym klubami. Zostaliśmy zaproszeni już na kilka spotkań organizowanych przez WKK (festyn letni WKK - czerwiec, Automobilklub Wielkopolski - lipiec, spotkanie świąteczne - grudzień). My również będziemy gościć na naszych spotkaniach przedstawicieli WKK, co mamy nadzieję przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności naszych spotkań i wzmocnienia fundamentu gospodarczego naszego Stowarzyszenia oraz umożliwi spotkanie nowych ludzi spoza zwyczajowego kręgu DWK i nawiązanie ciekawych kontaktów biznesowych.

Najbliższe spotkania
2.06.2017 roku - Festyn Letni WKK
27.06.2017 roku - spotkanie DWK w firmie Beyond.pl
06.2017 roku - letnie spotkanie Automobilklub Wielkopolski
07.2017 – wspólne wyjście na wystawę Hansa Arpa z oprowadzaniem (impreza dodatkowa w ramach oferty kulturalnej DWK)
W ostatnim kwartale 2017 zaplanowaliśmy spotkanie w Firmie Opel- Szpot Sp. z o.o., spotkanie na Stadionie INEA wraz z krótką prezentacją możliwości współpracy i spotkanie w Zamku Cesarskim w Poznaniu, podczas którego chcielibyśmy zaprezentować ciekawy dla wszystkich temat z obszaru pracy naszej grupy kierowników działów personalnych. Terminy prześlemy Państwu w najbliższym czasie.

Z poważaniem
Przemysław Dąbrowski
Karolina Barałkiewicz-Sokal
Gerold Voss