Wolontariat pracowniczy, czyli mądre pomaganie w świecie biznesu

24 października 2023 r.

We wtorek tj. 24.10.2023 odbyło się kolejne spotkanie członków DWK. Tematem przewodnim był WOLONTARIAT PRACOWNICZY CZYLI MĄDRE POMAGANIE W ŚWIECIE BIZNESU.

 

O wolontariacie pracowniczym i jego korzyściach dla biznesu opowiadali Justyna Schaefer-Kurkowiak i Patryk Krawczyk ze Stowarzyszenie Centrum PISOP. To bardzo ważne, że firmy chcą poszerzać swoją wiedzę w tej dziedzinie i rośnie ich świadomość w temacie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności.

Podczas spotkania odbył się również panel dyskusyjny dotyczący tego jak dobrze podejść do wprowadzania wolontariatu w organizacji. Dyskusję poprowadziła Karolina Barałkiewicz-Sokal – Vice Prezes DWK – Polsko-Niemieckie Koło Gospodarcze, a udział w niej wzięli przedstawiciele Stowarzyszenie Centrum PISOP, a także Danuta Pawlik – Schattdecor Group i Małgorzata Mielcarek ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych.

Wolontariat pracowniczy zyskuje na znaczeniu nie tylko ze względu na poszukiwanie przez biznes narzędzi zaangażowania społecznego i zmian, jakie przynosi nam raportowanie w duchu ESG. To także potrzeba, która przychodzi od samych pracowników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie.